perfumes

Lai gan smaržu ražotāji piedāvā ļoti dažādu parfīmu klāstu, pēdējā laikā ļoti populāras ir saldās smaržas. Populārās Escada sērijas, Nina Ricci jau klasiskie ābolīši. Iespējams, ka ir zudusi agrāko gadu robeža, kad dāmām nepienācās "valkāt" tādus puķu aromātus kā jaunām meitenēm. Šodien šādas robežas nepastāv. Ikvienam piestāv tās smaržas, kas der pašam, ar kurām sarod, kuras pieņem kā savējās.

 

 

 

Parfīmu pasaule

Saka, ka smaržu atmiņa ir viena no visspēcīgākajām atmiņām. Rasa zālē agrā rītā, vējš vasaras kokos. Kaut kas no rudens drēgnuma, kastaņu lapām, dzestrais gaiss un miķelīšu smarža. Kaut kas no bērnības, no prieka. Smaržas glabā atmiņas. Visvairāk jau dabiskās smaržas - tas kā smaržoja vectēva malkas šķūnis, svaigs koks, sveķi, daudz putekļu, gaiss pilns saulē vizošām mazām putekļu plēksnītēm. Omīte vārīja ievārījumu, visa māja bija pielieta ar kaut ko saldu gaisā. Kā smaržoja dārzs. Ja vien uz mirkli sajūtam kādu līdzīgu smaržu, šīs atmiņas pēkšņi uzplaiksnī spilgti un nenovēršami. Un dažreiz pat uzreiz nevaru saprast, kādēļ šobrīd domāju tieši par to vietu, par to cilvēku, par tām sāpēm vai tieši otrādi lielo prieku. Arī mākslīgie parfīmi paliek atmiņā, jo, lai arī smaržu tirgotāji mēģina pārdot mums sintētiskus sapņus mazās stikla pudelītēs, šīs smaržas, nonākot uz ādas, sasilst, sajaucas ar sviedriem un pieradinās. Kļūst par savējām. Vai arī nekad nekļūst. Šī lapa būs par smaržām, kas paliek atmiņā. Vai tas būtu Thierry Mugler jocīgais Angel, kuru daļa dievini, bet citi nīst, un klasiskais Chanel, vai vienmēr jauneklīgais CK.

 

 

Ar smaržām var spēlēties. Smaržas nav definējamas. Tādēļ smaržu iegāde ir kas vairāk par parastu iepirkšanos. Ar smaržu pudelīti sieviete vai vīrietis vēlas nopirkt savu sapni par sevi. Jauneklīgie spirgtie aromāti, saldās aveņu notis, drosmīgie sintētiskie aromāti - tie ļoti daudz pastāsta arī par to lietotāju. Un dažreiz maldina. Un tieši tādēļ tas ir tik interesanti. Sintētisko smaržu sākums nav īsti definējams, jo ar parfīmu izgatavošanu niekojās jau ēģiptieši, kuri izgatavoja smaržīgas eļļas, ko izmantoja reliģiskajās ceremonijās, nerunājot nemaz par viduslaikiem, kad katra sevi cienoša dāma uzskatīja par pienākumu izsmidzināt ap sevi smaržu mākoni, lai novērstu dabiskās smaržas. Un iespējams, ka smaržas mēģināja notvert un saglabāt jau agrāk, tikai mēs par to neko nezinām... Šī nu reiz ir pasaule, kurā var izfantazēties, iztēloties un izjust uz nebēdu, šeit nav nekādu robežu, vecuma ierobežojumu vai striktu dresskodu (jā tieši tā, nav tādu). Šī ir absolūtā fantāziju pasaule Perfumes